Odbor technické vybavenosti bude rozhodnutím radních od ledna příštího roku zrušen a jeho činnost a zaměstnanci převedeni pod odbor strategických investic, který dále povede ředitel Karej Prajer. Odbor se zároveň přejmenuje na odbor investiční. Podle schváleného dokumentu to umožní lepší koordinaci investic.

Oba odbory se nyní na magistrátu starají o investice, sloučení je návratem k situaci před čtyřmi lety. Odbor městského investora tehdy rozdělila na dva garnitura tehdejšího primátora Tomáše Hudečka (dříve TOP 09). Spekulovalo se o tom, že důvodem byla snaha zbavit se dosavadního ředitele Jana Beránka, který byl po rozdělení propuštěn pro přebytečnost. Následně byl obžalován a poté zproštěn obžaloby v souvislosti s proplácením víceprací při stavbě tunelu Blanka.

Schválené sloučení odborů kritizoval lídr Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil (TOP 09) a také stávající radní Jana Plamínková (STAN), která byla do nového zastupitelstva zvolena za Spojené síly. Rozhodnutí tohoto typu podle nich přísluší až nově ustavené radě. Stávající radní navíc podle Plamínkové nedostali k prostudování audit, ze kterého návrh vychází.

Kandidát dohodnuté koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil na primátora Hřib minulý týden uvedl, že chce zefektivnit fungování magistrátu. Bude si chtít podrobně nastudovat audit, který podle Pirátů obsahuje i další konkrétní návrhy na zefektivnění úřadu. Nové vedení vypíše také co nejdříve výběrové řízení na ředitele magistrátu. Poslední ředitelku Martinu Děvěrovou primátorka Adriana Krnáčová (ANO) začátkem července odvolala.