Vyvolávací cena Šímova obrazu byla 28 milionů korun, klient na telefonu jej zakoupil za 31 milionů bez aukční provize. K dílům s kladívkovou cenou nad 10 milionů a jedné koruny k tomu se podle aukčního katalogu přidává poplatek ve výši 16 procent.

Na českém aukčním trhu se obraz objevil již před 14 lety, kdy byl vydražen za 6,7 milionu korun. Podle textu v katalogu jde o obraz, ve kterém nastal přerod v Šímově tvorbě a v němž autor nalezl vlastní výtvarný jazyk. Karel Teige ho viděl v jeho pařížském ateliéru jako jeden z prvních a nadšeně o něm psal do časopisu Kmen jako o díle naprosto suverénním a přelomovém. Obraz na rozhraní poetismu a surrealismu byl mnohokrát vystavován, publikován a dlouhá léta byl součástí bruselské soukromé sbírky, poté se dostal do sbírky jednoho z největších českých sběratelů.

Obraz Šíma namaloval v roce 1927, kdy spolu s několika mladými literáty a umělci v Paříži založil skupinu Le Grand Jeu, Vysoká hra. Jejich programové cíle byly v mnohém podobné surrealistickému hnutí a obě skupiny po nějakou dobu pojily přátelské vztahy.

Podle odborníka na trh s uměním Jana Skřivánka tvoří Šímovy obrazy z období skupiny uzavřený soubor. Často se na nich objevují vejce, obří krystaly, ženská torza, pahýly stromů a amorfní temně zelené skvrny. Karel Teige je přirovnával ke grafickým básním.

Na aukci byl dosud prodán také další Šímův obraz Země hvězd z roku 1961 za 3,05 milionu bez provize. Zájemce už také našlo například dílo Emila Filly Zátiší s lahví rumu, rybou a sklenicí z roku 1928 za vyvolávací cenu 2,8 milionu korun bez provize či obraz Františka Kupky Pohyb modré s černým plánem z roku 1927 za 1,95 milionu bez provize. Po telefonu za stejnou cenu koupil klient obraz Toaleta od Jiřího Karse, který měl vyvolávací cenu 340 tisíc korun.