Ve vyšetřování případu nastal posun a obvinění bylo rozšířeno o další osobu,” uvedl mluvčí Policie ČR Jan Daněk. Muž je podle něj stíhán na svobodě a v případě odsouzení mu hrozí až osm let vězení. Vyjádření hygienické stanice ČTK zjišťuje.

V kauze už čelí obvinění také ekonomický ředitel stanice Radim Bureš, který dříve vedl právní a legislativní odbor Národního bezpečnostního úřadu a za prezidenta Václava Klause bezpečnostní odbor prezidentské kanceláře. Soud ho poslal do vazby. Spolu s Burešem byl obviněn ještě jeden další zaměstnanec, vysoce postavený úředník ministerstva zdravotnictví Zdeněk Vališ. Médiím řekl, že jde o nedorozumění, které se rychle vysvětlí.

Korupční systém se statisícovými odměnami

Podle serveru Seznam Zprávy je podstatou kauzy podezření, že na hygienické stanici vznikl korupční systém, který mohl jeho aktérům vynášet statisíce korun měsíčně. Bureš s Vališem údajně nutili dalšího zaměstnance, pod nějž spadala kontrola restaurací, aby od majitelů zařízení vybíral úplatky a aby jim peníze každý měsíc odevzdával.

Tento zaměstnanec, někdejší šéf České obchodní inspekce Jiří Pěkný, si údajně své nadřízené nahrával a postupně jim přinesl 95 000 korun. Server dále napsal, že obsah tajně pořízených rozhovorů podle policie ukazuje, že finálním příjemcem peněz měl být právě ředitel Jarolímek.