Fronty nedočkavců, kteří přijeli na místo s hodinovým předstihem, dosahovaly padesáti metrů od hlavního vchodu. Ačkoli to ještě padesát minut před otevírací dobou nevypadalo, těsně před devátou bylo před Möbelixem na 300 natěšených Pražanů na akční ceny a další přijížděli na už zaplněné parkoviště. 

A odbitím deváté hodiny se brány obchodu otevřely. Neurvalost a splašené chování ale k vidění nebylo. Nakupující bez hašteření a v poklusu vjeli dovnitř bez jakýchkoli roztržek. Na náladě jim přidala i veselá hudba, kterou hrál DJ před budovou. A pro hladovce bylo před budovou i přichystané občerstvení s lavičkami k sezení. „Jsem rád, že jsou lidi schopni držet frontu. Sám jsem trochu nervózní, abych nepřišel o to, co mám v merku,“ smál se senior Pavel, který stál v první třetině dlouhého hada.  

Video
délka: 01:39

Otevření Möbelixu Eva Fornálová

Slevy u vybraného zboží dosahovaly až 76 %. Lidé se uvnitř snažili s košíky co nejrychleji dostat k vybraným položkám z letáku. „Přijeli jsme si pro skříň a pro ložní prádlo, které bychom běžně pořídili i za trojnásobek. A teď už jen vybíráme maličkosti. Počítáme, že celkově ušetříme 5 tisíc,” prozradila Alena (66), která se s manželem v obchodě raději rozdělila, aby měli větší šanci ulovit, co chtěli.

Ukázkové byty

Uvnitř pak nakupující zmateně prolistovávali leták se slevami a ptali se prodavačů, kam přesně se vydat. Obchod byl totiž během ročního uzavření zcela přestavěn, kdy nově v obchodě objevíte i vzorové pokoje vytvořené z věcí, které tady běžně koupíte. Tímto způsobem se mohou přímo inspirovat a snadněji si představit, jak bude jejich nové vybavení vypadat v interiéru a s jakými doplňky je lze sladit,“ řekl Jiří Šulc, generální ředitel Möbelix pro Českou a Slovenskou republiku.

A aby nebyl obchod nacpaný k prasknutí, Möbelix vymyslel akci, kdy prvních pět set nakupujících dostalo dárek u pokladny. Lidé se tak nezdržovali u regálů a takřka v poklusu mířili k cíli, kde dostali deštník zdarma.

Fotogalerie
31 fotografií