Celý příběh se začal odehrávat v noci na sobotu 28. dubna, kdy zloději vykradli autodílnu Josefa Šindela (50) v Horoměřicích, a hafana, který tam hlídal, pustili. Ten vyběhl ven a na silnici ho srazilo auto. 

U kňučícího psa v kaluži krve zastavili dva mladíci, kteří se mu snažili pomoci. Jako druhé auto zabrzdil mikrobus s pražskými herci (Dana Morávková, Rozálie Víznerová, Anna Stropnická, Karel Zima, Kateřina Seidlová, Anna Kulovaná, Magda Weigertová), kteří se vraceli ze zájezdu do Znojma. Vzápětí se rozjela záchranná akce, pes skončil na veterině a zachránci pak začali hledat majitele.

Úspěšně! Jeho pán Josef Šindel se se svým mazlíčkem setkal v sobotu večer na veterině. Pes potřeboval operaci, ale již tehdy bylo jasné, že na zákrok nemá peníze. Veterinář Lukáš Duchek se přesto Dinga rozhodl operovat.

„Byla to velmi složitá operace. Levou přední nohu měl Dingo úplně roztříštěnou. Navíc byl v šokovém stavu, tak musel celý den před zákrokem dostávat infuze,“ uvedl veterinář-operatér Lukáš Duchek. Asi 10 dnů bude Dingo chodit jenom po třech. „Potom se bude pomalounku učit používat čtvrtou nohu. Jsem přesvědčen, že to zvládne. Dingo je bojovník,“ prohlásil Duchek.

Po čtyřdenní hospitalizaci byl Dingo z „nemocničního kotce“ na veterině propuštěn domů. Těsně předtím, než si dinga vyzvedl páníček, mu přijela popřát hodně zdraví jedna ze zachránkyň Rozálie Víznerová (45), dcera Jany Šulcové (71) a Oldřicha Víznera (70). „Vyvenčila jsem ho a udělala si s ním selfíčko,“ řekla.

Čtenáři Blesku v akci

Pan Josef chtěl prodat své auto, aby umořil alespoň část z odhadovaných cca 45 tisíc na léčbu. To už ale nemusí. Po zveřejnění článku v pondělním Blesku se na ni složili čtenáři. „Tolik peněz bych za tu svou ojetinu stejně nedostal. Moc děkuju čtenářům Blesku za pomoc, nesmírně si toho vážím,“ uvedl Šindela. Účet za operaci Dinga ve Vetcentru v pražských Stodůlkách byl 28 tisíc korun.

Na transparentní účet obecně prospěšné společnosti zabývající se pomocí opuštěným a týraným pejskům se ke včerejšímu dni sešlo rovných 30 tisíc korun. „Dingova hospitalizace je tedy uhrazena. Pár tisíc korun ještě bude stát Dingova následná léčba. A to, co zbyde, necháme společnosti pro opuštěné a týrané pejsky,“ řekla Blesku jedna ze zachráňkyň Víznerová.

Fotogalerie
16 fotografií