Ztráta michelinské hvězdy byla pro vedení hotelu velkou a nečekanou ranou, která mu ovšem zároveň posloužila jako nová výzva. Ihned začalo konat - už od dubna restauraci opustí šéfkuchař Pavel Býček, informoval ředitel hotelu Michal Chour. Do kuchyně se vrátí s mezinárodními zkušenostmi Jakub Černý.

„Nejsme schopni říci, co přesně k tomuto rozhodnutí inspektory vedlo. To mimo jiné potvrzuje nezávislost hodnocení. Zpětnou vazbu hostů nebereme na lehkou váhu,“ uvedl Chour. Restaurace požadavky hostů podle něj velmi pečlivě vyhodnocuje a nadále se bude snažit o co nejlepší gastronomické zážitky a servis. „Servis je mimochodem hodnocen stejně kvalitně jako v minulých letech a nejlépe z oceněných restaurací,“ dodal.

Alcron tak nyní čekají změny. „Jak se říká, každý konec je začátkem něčeho nového. A proto i my uděláme vše pro to, abychom se o hvězdu v letošním roce opět poprali,“ uzavřel.

Michelinskou hvězdu pro letošní rok obhájily pražské restaurace La Degustation Boheme Burgeoise a Field.

Chybí kvalitní suroviny

Proč není oceněných restaurací v Česku víc? Podle spolumajitele skupiny Ambiente, do níž patří i oceněný podnik La Degustation Boheme Burgeoise, Tomáše Karpíška je na vině mimo jiné nedostatek kvalitních surovin. „Sehnat dobré české suroviny je velmi složité a to podle mého soudu šéfkuchaři nejvíce podceňují. Je to drahé, časově náročné, ale bez opravdové spolupráce šéfkuchařů s farmáři se to nezlepší,“ poznamenal.

Ocenění za interiér, kvalitu obsluhy i atmosféru

Alcron, který hvězdu držel od roku 2012, má nicméně v průvodci ocenění v podobě tří příborů za interiér, kvalitu obsluhy a atmosféru, což je nejvíce ze všech hodnocených pražských podniků. La Degustation Boheme Burgeoise a Field mají shodně po dvou těchto symbolech.

Vůbec poprvé Praha získala michelinskou hvězdu v roce 2008, kdy se jí mohla pyšnit restaurace Allegro v hotelu Four Seasons a její šéfkuchař Andrea Accordi. Ten obdržel hvězdu pro Allegro celkem třikrát. Podnik Allegro mezitím zanikl. V roce 2009 hvězdu dostala také restaurace Maze v hotelu Hilton slavného britského kuchaře Gordona Ramsaye, která však zanikla ještě předtím, než bylo ocenění oznámeno. Celkem tak hvězdu doposud získalo pět pražských restaurací.

Video
délka: 04:15
1080p 720p 480p 360p 240p

Šéfkuchař radí, jak upéct husu, aby byla šťavnatá s křupavou kůžičkou Andrii Konontsev

Fotogalerie
15 fotografií