Mezi obhájce projektu patřila starostka městské části Vladislava Hujová (TOP 09) s odůvodněním, že respektovala rozhodnutí minulých vedení radnice. Za čtyři roky se podle Hujové nedá zvládnout tak náročný projekt, proto je riziko, že nové vedení bude každé čtyři roky začínat od začátku, pokud rozhodnutí předchůdců shodí ze stolu.

Podle opozičního zastupitele Matěje Stropnického (Zelení/Žižkov (nejen) Sobě), který zrušení rekonstrukce předložil, si v Praze 3 zaslouží investice zanedbanější prostranství ve spodní části Žižkova. „Místo komplexní přeměny náměstí, kterou nikdo nechce, začne pravidelná údržba náměstí, kterou chceme všichni, kdo na náměstí chodíme,” uvedl pro Blesk.cz.

V únoru začaly na trzích farmářské trhy:

Video
délka: 00:34.90

Farmářské trhy na Jiřáku zahájily sezónu. Takto to vypadalo první den Eva Fornálová

Raději dlouhodobá údržba

Náměstí Jiřího z Poděbrad podle Stropnického potřebuje pravidelnou údržbu a výměnu starého mobiliáře, který nebyl vyměněn kvůli čekání na komplexní rekonstrukci náměstí. „Místo toho nyní rada připraví alternativní plán dílčích oprav náměstí podle požadavků občanů a desítky milionů korun, které by jinak tento projekt spolkl, může nyní Praha 3 věnovat na rekonstrukce panelových domů a veřejných prostranství zejména v dolní části Žižkova,“ uvedla zastupitelka Irena Ropková (ČSSD).

Náklady na projekt byly stanovené na 75 milionů korun. Stávající vedení radnice mělo v plánu investovat do komplexní rekonstrukce 20 milionů korun a zbytek chtělo získat od hlavního města, to ale finanční podporu městské části neposkytlo. V minulosti se v souvislosti s úpravami mluvilo o vybudování podzemního parkoviště pro 450 aut za 750 milionů korun. Od záměru ale radnice už dřív ustoupila.