Prahu trápí dlouhodobě nedostatek míst zejména na záchytných parkovištích P+R. Jsou zhruba na desítce míst především v blízkosti nádraží a stanic metra. Jejich kapacita je 3000 míst, což potřebám řidičů nestačí.

Nově budou moci parkovat v prvním podzemním podlaží KCP. Vjezd do a výjezd z garáže je na kruhovém objezdu na Pankráckém náměstí. Garáže jsou v asi pětiminutové docházce ke stanici metra C Vyšehrad. Provoz je plánován od 4:00 do 1:00. Pokud nechá řidič auto v garáži přes noc, zaplatí 210 korun. Na povrchových parkovištích platí za denní stání 20 korun a za noční stokorunu. Praha uzavře s KCP pachtovní smlouvu na dobu neurčitou a měsíčně zaplatí 443 300 korun bez DPH.

Vedení města mělo návrh smlouvy schvalovat již minulý týden, avšak projednání odložilo. Důvodem byl požadavek Prahy 4, aby část míst byla vyhrazena pro místní obyvatele. Pro obyvatele nakonec nebudou vyčleněna žádná ze zmíněných 260 stání, ale centrum nabídne k dlouhodobému využití jiná parkovací místa.

Praha loni v říjnu otevřela tři záchytná parkoviště na Kotlářce, v Písnici a u Švehlovy ulice s celkovou kapacitou 530 míst. Parkoviště původně sloužila jako odtahová. Jsou bezobslužná a parkování je zdarma. Oproti jiným P+R, která jsou u stanic metra či vlaku, jsou tato tři u zastávek tramvají a autobusů hromadné dopravy. Vzhledem k omezenému počtu možností kolem metra bude magistrát v budoucnu otevírat parkoviště i mimo stanice podzemní dráhy.