Kvůli havarijnímu stavu byl provoz aut a tramvají po Libeňském mostu zastaven minulý pátek. Most si ale převzala až v 10 hodin dopoledne v sobotu. I tak jim trvalo ale další hodiny, než na místo dorazil první jeřáb. Technická správa komunikací přitom slibovala okamžité zahájení prací už v pátek.

Firma má nyní měsíc na to, aby podepřela rámový most, který je na libeňské straně, a další konstrukce na holešovické straně soumostí. Po opravách statik zváží, zda bude možné obnovit dopravu na mostě.

Video
délka: 00:25

Uzavírka Libeňského mostu Daniel Vitouš

Změny v dopravě

Kvůli současnému uzavření Libeňského mostu a Zenklovy ulice pražský dopravní podnik upraví od pondělí i hromadnou dopravu. Od 29. ledna bude zavedena autobusová linka X25, která pojede mezi Palmovkou a Libeňským mostem. K druhému konci Libeňského mostu na holešovické straně bude jezdit minibus X156, který se bude nově obracet až před prvním mostním obloukem, kam bude posunuta zastávka Maniny. Linka X156 jezdí z Nádraží Holešovice, přes zastávky U Vody, Přívozní, Maniny, Tusarova, Dělnická, Maniny, odkud se vrací zpět na Nádraží Holešovice.

Libeňský most je dlouhodobě ve velmi špatném stavu. Od roku 1928, kdy byl most uveden do provozu, nebyla ani jednou opravena jeho nosná konstrukce. Autory Libeňského mostu jsou architekt Pavel Janák a konstruktér František Mencl. Město plánuje celkovou rekonstrukci, nyní čeká na vyjádření ministerstva kultury, které posuzuje památkovou ochranu.
Fotogalerie
40 fotografií