„Dva roky si naši senioři stěžovali, že si na Karlínském břehu netroufají po schůdcích vyjít nahoru a že jsou nuceni jet opět přívozem zpět,“ vysvětlil starosta Prahy 7 Jan Čižinský, proč se před rokem rozhodl postavit schody v Praze 8.

„Šlo nám hlavně o zábradlí, schůdky jsou jen doplňkem... Na začátku třetího roku jsme si tedy udělali s radními brigádu. Důležité je, zda je tam pevné zábradlí nyní. Bohužel nemám informace o tom, že by k instalaci pevného zábradlí došlo a tak je třeba se spokojit s námi vyrobeným provizoriem,“ dodal starosta sedmé městké části.

Černá stavba

Jenže tento čin se nesešel s pozitvní ohlasem všech. „Jedná se o nelegální černou stavbu, která nebyla řádně schválena. Je třeba ji zrušit a přestavět,“ sdělil Roman Petrus. Proč stále na místě provizorních schodů nejsou schody nové?

Video
délka: 00:39.77
Video se připravuje ...

Jan Čižinský tady vytvořil zábradlí a opodál schody z latí Eva Fornálová

Odbor územního rozvoje a výstavby Prahy 8 už v červnu rozhodl, aby byly schody k 31. červenci 2017 odstraněny a zábradlí nahrazeno ocelovým. To se ale dosud nestalo. Podle Petruse má státní správa svázané ruce. „Přišlo nařčení o její podjatosti,“ zdůvodnil.

Dokud nebude vyjasněna a následně vyřešena otázka potencionální podjatosti státního úřadu Prahy 8, není možné konat další úkony ve věci samotné. Práve proto dřevěné schody a zábradlí od Čižinského stojí na místě dál.

Fotogalerie
26 fotografií