Přestože měl první letošní přívoz vyplout mezi Holešovicemi a Karlínem až v dubnu, kvůli uzavření Libeňského mostu jej zprovoznili už teď. Po Libeňském mostu nyní tramvají neprojedete, vydat se tudy můžete jedině na kole nebo pěšky.
Obstály chytré lavičky v Praze? Lidé je nejvíce využívají pro připojení na internet, ale dobíjí si pomocí…

První den využily přívoz první desítky lidí. „Dozvěděli jsme se o tom od kamaráda. Je to milá náhoda. Jinak bychom cestu museli objíždět,“ řekl jeden z prvních pasažérů Marek (33), který čas od času využil přepravu přes Vltavu během léta. Cesta na druhý břeh trvá pouhé tři minuty.
Přívoz mezi Prahou 7 a Prahou 8 jezdí už teď Eva Fornálová
Na loď se vejde 10 až 15 lidí. Záleží na tom, zdali někdo nastoupí s kolem nebo s kočárkem. „Dnes jsem přepravil asi 50 lidí. Lidé se to zatím dovídají tak akorát z metra. Při běžném provozu tady ale za den svezu okolo 400 lidí denně. Při výjimečných případech i tisíc,“ prozradil dopoledne kapitán loďky František Vacek (49).
Prozatím se můžete svézt mezi Prahou 7 a 8 v půlhodinových intervalech, v špičce pracovních dnů jezdí po 15 minutách. „Uvidíme, jak se bude vyvíjet poptávka, v případě velkého zájmu je samozřejmě možné jízdní řád v průběhu upravit,“ prozradil tiskový mluvčí Ropid Filip Drápal.