Vánoční stromeček po Novém roce vyhodili nezodpovědní obyvatelé Prahy 2 z okna. Jenže příliš nepřemýšleli a zapomněli na to, že pod okny mají stromy. Odstrojený vánoční stromek tak uvízl v koruně jednoho stromu, kde si poléhával přes dva týdny.

Jehličnan byl zaklíněný v koruně stromu pět metrů vysoko. V případě silného větru hrozilo ohrožení zdraví chodců, kterým by mohl spadnout na hlavu, nebo poničení automobilů parkujících podél silnice. 

Video
délka: 00:40

Takhle to vypadalo ještě před pár dny Eva Fornálová

Díky výzvě redakce Blesk Praha už se o své zdraví bát nemusíte. „Operativně oblastní správce zajistil specializovanou firmu, která stromek během pondělí odstraní,“ uvedla tisková mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková v pátek 19. ledna. A tak se taky stalo.

Při procházce tamější ulicí dnes ani nepoznáte, že tu kdy nějaký vánoční stromek byl. Odstrojení koruny stromu ani nezpůsobilo následky listnáči, který se i nadále může pyšnit velkým množstvím větví. „K přístupu k zaklíněnému vánočnímu stromku postačil větší žebřík. Vánoční stromek se podařilo opatrně vyprostit z koruny japonské třešně (sakury), žádné větve stromu nemusely být odstraněny,“ prozradila Lišková.

Pro lenochy

A pokud přemýšlíte, že byste si stejně tak jako místní ušetřili příští zimu cestu ke kontejneru s vánočním stromkem, raději si to rozmyslete. „Pokud by vyhozením předmětu z okna došlo ke škodě na životě, zdraví nebo majetku, jednalo by se o přestupkové nebo trestní jednání,“ řekl mluvčí městské policie Jan Čihák.

Fotogalerie
9 fotografií