Smyslem projektu je snížit na únosnou mez výdej stravy ve velkých nízkoprahových centrech, která jsou v Tusarově ulici v Praze 7 a U Bulhara v Praze 1. V těchto dvou zařízeních je možné nyní vydat 300 obědů denně, po zahájení provozu nových výdejen by se měla jejich kapacita postupně snižovat.

  S novými výdejnami přibude i počet připravených porcí. Nyní je celková denní kapacita 495 obědů, nově by výdejny měly nabídnou oběd v čase od 12:00 do 14:30 až 665 lidem bez domova. V žádné ze 14 jídelen by však nemělo být vydáno více než 50 obědů. Organizace Naděje připravuje výdejnu například v Hrdlořezech, Armáda spásy v ulici U Harfy v Praze 9 a Centrum sociálních služeb ve Strašnicích.

Projekt zvýšení počtu výdejních míst stravy pro lidi bez domova navazuje na Koncepci návrhů řešení problematiky bezdomovectví v Praze v letech 2013–2020. Poskytování jídla bezdomovcům je kromě ochrany zdraví také nástrojem sociální práce.

V Praze služby pro lidi bez domova zajišťuje pět organizací – pražské Centrum sociálních služeb, Naděje, K srdci klíč, Armáda spásy a Arcidiecézní charita Praha.