Po opravě se otevře vysočanská estakáda už 1. prosince. Ta se propadla v polovině loňského července kvůli prudkému dešti v úrovni autobusové zastávky Nad Jetelkou. I když vodohospodáři opravili kanalizaci už na konci května, automobily tu projedou poprvé až v pátek. TSK začala s konečnou opravou komunikace a dalšími pracemi v polovině srpna a trvaly skoro čtyři měsíce.

Hlavní tepna mezi Vysočanskou a Prosekem donutila řidiče jezdit objízdnými trasami poté, co se vlivem dešťů několikrát propadla. Opravy tak musely být posunuty. Během čtvrtka dělníci dokončili značení a veškeré přípravy. „Dokončení prací na vozovkách je stanoveno na čtvrtek  30. listopadu 2017 a nejpozději v pátek 1. prosince 2017 bude provoz obnoven, a to vždy v jednom jízdním pruhu v každém směru. Jeden jízdní pruh ještě zůstane uzavřený jako manipulační, protože budou dále probíhat práce na povrchách chodníků a dokončovací práce,“ uvedla pro Blesk.cz mluvčí TSK Barbora Lišková.

Video
délka: 00:38

Na vysočanskou estakádu budou opět moci automobily. Tadeáš Provazník

Konec oprav až před Vánoci

Na úplné otevření silnice si však řidiči musí ještě počkat ještě tři týdny. „Od 21. prosince 2017, kdy budou dokončeny i chodníky, bude komunikace zprovozněna v plném rozsahu,“ dodala Lišková. Rekonstrukcí musela projít velká část ulice. „PVK v rámci havarijní opravy vybudovaly novou na sto metrů dlouhou kanalizační stoku v hloubce sedmi metrů,“ uvedl dříve tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.

Náklady oprav byly přibližně 50 milionů korun. Takzvaná vysočanská estakáda, která překonává převýšení několik desítek metrů, byla vybudována v roce 1967. Podle měření intenzity dopravy z loňského roku po ní projede více než šest tisíc aut a autobusů denně.

Podívejte se, jak vypadá ulice den před znovuzprovozněním:

Fotogalerie
18 fotografií