Dva případy pádu do Vltavy ve třech dnech musela řešit policie. Zatímco u pondělního není jisté, jak muž skončil, ve středu dopoledne hasiči vytáhli z Vltavy mrtvého muže. „V 10:12 hodin vyprostila jednotka pražských hasičů, na žádost Policie ČR, tělo z Vltavy v oblasti Rašínova nábřeží,“ řekl pro Blesk.cz mluvčí hasičů Martin Kavka.

„Můžeme potvrdit, že z Vltavy byl vytažen muž, ročník 1982, který nejevil známky života. Podle prvotních informací se ocitl ve Vltavě bez cizího zavinění. Dnešní nález utonulého muže nemá souvislost s mužem, který skočil z Karlova mostu v pondělí,“ doplnil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Už začátkem listopadu vytáhli policisté z Vltavy jiného muže:

Video
délka: 02:15
720p 360p

Potápěči z Vltavy v Praze vytáhli mrtvolu. Aktu.cz

Pátrání pokračuje

Hledání muže, který plaval směrem ke Kampě během pondělního večera, stále pokračuje. Zatím však bezúspěšně. Policie nyní pracuje se dvěma verzemi. První z nich je, že utonul. Druhá z nich, že by se dostal na břeh a odešel po svých.

„Pokud by se tak stalo, tak bychom ocenili, aby se dotyčný přihlásil na policii, abychom mohli pátrání oficiálně ukončit, do té doby bude prohledávání řeky a jejího okolí pokračovat,“ vysvětlil mluvčí policie Tomáš Hulan.

Fotogalerie
9 fotografií