O uplynulém víkendu proběhla akce celníků s krycím názvem „SÍTO“. Už v pátek 3. listopadu si kontroloři vytipovali bílou dodávku z Rumunska, ve které se nacházel nelegálně převážený alkohol. Šlo konkrétně o 85,5 litru lihovin, 66 litrů vína a 372 litrů piva. Kontraband skončil v celním skladu.

Kardinální úlovek přišel den poté, tedy v sobotu 4. listopadu. Při kontrole autobusu na pravidelné lince z ukrajinského Ivano-Frankivsku do Prahy celníci zadrželi celkem 3 140 kusů cigaret i díky velkokapacitnímu mobilnímu rentgenu a zásahu služebního psa Stuarta.

„Tajné schránky bývají v autobusech nejčastěji například v prostorách klimatizace, v místnosti na toaletu, v konstrukčních dutinách autobusu, ve speciálně upravené dvojité podlaze, mezi sedadly, v prostoru nad přední nápravou a na dalších místech. Několik kusů pašovaných krabiček cigaret měla rovněž stevardka schované na těle, konkrétně ve spodním prádle,“ uvedla k případu tisková mluvčí celníků Ivana Kurková.

Pes Stuart v akci
Autor: Celní úřad pro hlavní město Prahu

Mezi zadržené předměty se nečekaně přiřadila také dlouhá střelná zbraň, která je registrovaná v České republice, kde ji zároveň policie eviduje jako kradenou. Co dělala zbraň v autobuse z Ukrajiny, je teď předmětem dalšího vyšetřování.

Fotogalerie
9 fotografií