Strom věnovaný legendární kreslené postavičce vysadily dcera autora Večerníčku Radka Pilaře Marina Odvárková-Pilařová a jeho vnučka Marjánka. Sekundoval jim u toho vedle postavy Večerníčka ředitel Botanické zahrady Bohumil Černý.

Čestné místo v projektu Kořeny osobností patří také dalším slavným postavičkám dětského pohádkového světa, které již desítky let vyvolávají úsměv na tvářích těch nejmenších a tím přispívají k jejich radostnějšímu a laskavějšímu vnímání života kolem sebe,uvedl Černý.

Unikátní projekt

Projekt Kořeny osobností vznikal v Botanické zahradě od roku 2009 a v průběhu letošního roku byl zpřístupněn veřejnosti tzv. Stezkou osobností. Ta je lemována vzácnými dřevinami a rostlinami, které zasadily význačné osobnosti kulturního, sportovního, vědeckého či politického života.

Večerníček se stal 82. osobností, která u stezky má svůj strom. Připojil se tak ke svým „pohádkovým″ kolegům, jakými jsou třeba Spejbl a Hurvínek nebo Krteček. Reprezentovat jej bude dub červený, dovezený ze Severní Ameriky.

Botanická zahrada hl. m. Prahy je otevřená také pro děti, které tvoří velkou část našich návštěvníků. Projekt Kořeny osobností si proto klade za cíl edukovat zábavnou formou nejen dospělé, ale i ty nejmenší. Právě ti se o pokladech rostlinné říše dozvědí nejvíce prostřednictvím svých oblíbených pohádkových hrdinů,“ doplňuje Bohumil Černý.

Součástí akce spojené se zasazením stromu byl i tradiční Halloween, který se i letos těšil velkému zájmu veřejnosti. Konal se v jižní části zahrady a doprovázen byl řadou doprovodných akcí.