Poslední rozloučení s Alešem P., který zahynul po pádu z okna televizní budovy na Kavčích horách, se konalo v obřadní síni strašnického krematoria. Mezi smutečními hosty se sešla řada kolegů z České televize. Václav Moravec ale chyběl.

Proč nepřišel na pohřeb člověka, kterému se snažil zachránit život, ale Blesku do uzávěrky tohoto vydání neodpověděl. To dramaturg Tomáš Brzobohatý (50), jenž se společně s Moravcem snažil svého kolegu oživit, k rakvi dorazil. Smuteční řeč pronesl moderátor Vladimír Kučera (70), na jehož pořadu Historie.cs Aleš P. spolupracoval. „Je to potisící, co mě Aleš naštval, ale poprvé, kdy na něj zůstávám naštvaný trvale. Protože nepřijde a nerozežene to,“ řekl Kučera, který jen stěží skrýval emoce. Jeho slova se dotkla Ondřeje P., syna zesnulého dramaturga.

Ředitel ČT Dvořák: Jsme připraveni pomoci

Na pohřeb dorazil i generální ředitel České televize Petr Dvořák (53). „Prožívám to stejně smutně jako jindy v podobných okamžicích. Je to ztráta a my si ji uvědomujeme,“ řekl Blesku. Co ale stálo za rozhodnutím Aleše P. vzít si život, netuší. „Vím jen to, co vědí moji kolegové. To znamená prakticky nic. Bylo to v prostorách jeho pracoviště, poblíž jeho kanceláře,“ komentoval ředitel. Podle něj je televize připravená rodině finančně pomoci, pokud to bude potřeba.

Policie: O vraždu nešlo

Za smrt Aleše P. nemůže další osoba. Vyplývá to alespoň ze závěru vyšetřovatelů. „Policisté čtvrtého policejního obvodu v rámci prošetřování vyloučili cizí zavinění nebo podíl třetí osoby. I proto v rámci prošetřování zjišťují, zda šlo při události o nešťastnou náhodu, nebo sebevraždu,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Byly to »osobní« důvody

Aleš P. zemřel v pátek 8. září po pádu ze třetího patra televizní budovy. I když ho kolegové oživovali až do příjezdu záchranky, dramaturg nakonec svým zraněním podlehl. V televizních kuloárech se mluví o tom, že Aleši P. někdo vyhrožoval. Podle historika Petra Blažka čelil privátním problémům. „Byly to osobní důvody, nesouvisely s jeho profesí,“ uvedl krátce Blažek na sociálních sítích.

Víte, že...

Kromě dramaturgie se Aleš P. věnoval i psaní. Vydal tři knihy: Jekty, aneb postfilozofické povídky, Největší katastrofy 20. století a Největší teroristické akce moderní doby.

Fotogalerie
8 fotografií