Jakmile cestující přejdou z odbavovacího prostoru do terminálu, už se nedostanou mimo budovu. A zapálit si v letištních kavárnách je od 31. května zakázáno protikuřáckým zákonem. Pro závislé na nikotinu to je značný problém. Aby si mohli dát »cígo« před odletem, nechalo letiště nainstalovat do Terminálu 2 kuřáckou budku. Jenže... Vejdou se do ní jen čtyři kuřáci.

Letištní halou projde denně 37 374 pasažérů, podle statistik je v populaci 25 procent kuřáků, znamená to, že denně by mohlo chtít kuřárnu využít 9 343 osob. Není pak divu, že před ní jsou nekonečné fronty. „Jedná se o dočasné řešení, které by mělo být během první poloviny příštího roku nahrazeno stálou kuřárnou,“ uvedl mluvčí letiště Michal Řehořek.

Stálá kuřárna už stojí v Terminálu 1 pro mezikontinentální lety. Vznikla už před několika lety. „Jejím základem je několikastupňová filtrace, která čistí vzduch uvnitř,“ popsal mluvčí, jaké v ní je technické zařízení.

Pokud bychom počítali, že kuřákovi stačí na jednu cigaretu tři minuty a do kuřácké budky se vejdou čtyři osoby, za 24 hodin se v ní může vystřídat 1920 lidí.

Kde si na letišti zakouřit?

„Ve veřejné části jsou vymezené prostory před terminály nebo terasa u restaurace Praha. V neveřejných částech (po odbavení, pozn. red.) jsou kuřárny u výdeje zavazadel na Terminálu 1 (přílety) a za pasovou kontrolou u provozovny Pause Café (odlety),“ uvedl Michal Řehořek.

VIDEO: Policista zastřelil divočáka na letištní dráze na ruzyňském letišti.

Video
délka: 02:20.08

Policista zastřelil divočáka na letištní dráze na ruzyňském letišti. Aktu.cz

Fotogalerie
11 fotografií