Jindřich Houška žije v Jablonecké ulici v Praze 9 od 70. let minulého století. Když kráčel po přilehlém chodníku v roce 2014, upadl a zlomil si prst. Podle jeho vyjádření bylo na vině popadané ovoce, které rok co rok končí na chodníku a nikdo ho neuklízí.

„Když tady zaprší, tak je z chodníku úplná marmeláda a to se pak tudy nedá chodit vůbec. Nikdo se o to nestará, každému je to jedno. To mě štve,“ uvedl pro Blesk.cz zdejší obyvatel. Pojišťovna mu tehdy podle jeho slov nevyplatila odškodné s tím, že se měl místu vyhnout.

Poslechněte si vyjádření místního obyvatele:

Video
délka: 01:08.99

Obyvatel Prahy 9 o nepořádku na chodníku v Jablonecké ulici Daniel Vitouš

Podle Jindřicha Houšky do roka od jeho úrazu došlo k prořezu zmiňovaného stromu. Na jednu sezonu díky tomu neleželo na chodníku příliš nahnilých plodů, teď už se ale situace opět opakuje.

Kdo to má uklízet?

Určení vlastníka stromu je podle pražských úřadů na tomto místě složité, jelikož se majitelů pozemků v dané lokalitě nachází hned několik. Redakce Blesk.cz zjišťuje vyjádření oblastní správy Technické správy komunikací (TSK), magistrátu i městské části. S konkrétním verdiktem toho, kdo má nepořádek v Jablonecké uklízet, budeme dál informovat.

Podívejte se, jak uváděné místo vypadá:

Fotogalerie
10 fotografií