Letní Letná je dnes už tradičním festivalem, který na téměř tři týdny promění Letenské sady v centrum umění. Návštěvníci dostanou příležitost stát se součástí světa, ve kterém to hýří neotřelými nápady, hravou energií, výbuchy smíchu a neuvěřitelnými výkony artistů, kteří zdánlivě popírají fyzikální zákony.

Na Letné se uvedou skupiny umělců ze směru, kterému se říká „nový cirkus“. Jde o umělecká vystoupení, která v sobě prolínají pohyb, tanec nebo akrobacii, ale také hudbu či divadlo. Kromě špičkových českých artistů se v Praze 7 uvedou také lákavé zahraniční uskupení, která dorazí například až z Kanady nebo africké Rwandy. Jazykové bariéry se ale podle ředitele festivalu Jiřího Turka návštěvníci bát nemusejí. „Samozřejmě občas se používá nějaký text, ale divák se nemusí bát, že přijde a nebude rozumět,“ vysvětlil ředitel.

Blesk.cz se Jiřího Turka zeptal také na to, co by z festivalu osobně doporučil. Podívejte se:

Video
délka: 03:25
1080p 720p 360p

Ředitel Jiří Turek o festivalu Letní Letná. Daniel Vitouš

Mezi to nejlepší z pohybového umění budou patřit i nevídané kousky. Mladí talentovaní artisté, kteří studují na uměleckých školách po celé Evropě, se budou například věšet při vystoupení za své vlastní vlasy. Návštěvy se nemusejí bát ani rodiče malých dětí. „Pokud nemají rodiče hlídání, mohou využít jednu z našich služeb, kterou je noční hlídka. Lidé tak mohou přijít s dětmi na Letnou, v šest večer je u nás odložit a v deset si je zase vyzvednout a mezi tím strávit čas na představeních s tím, že se nebudou muset o své děti strachovat,“ uvedl k možnostem Letní Letné Jiří Turek.

Podívejte se na ukázku umělecké prezentace, která zahájí celý festival, a jednu úsměvnou pozvánku:

Video
délka: 01:02
1080p 720p 360p

Festival ve čtvrtek 17. srpna odstartuje společná prezentace domácích i mezinárodních artistů v programu BESTIARIO/BESTIÁŘ. BESTIARIO/BESTIÁŘ

Video
délka: 01:01
720p 360p

Pozvánka umělecké skupiny Hrdinky na Letní Letnou. Hrdinky

Prohlédněte si fotografie z loňského ročníku Letní Letné:

Fotogalerie
100 fotografií