Náplavka na Rašínově nábřeží i náplavka na Hořejším nábřeží o víkendu zase budou patřit lidem. Na jednom břehu Vltavy proběhne tradiční degustace růžových vín, na tom druhém úplně poprvé mohou Pražané navštívit River Food Festival

„Návštěvníci se mohou tento víkend od 12. do 14. května těšit na dobré jídlo, bohatý hudební a doprovodný program. Například kuchařské workshopy, hudební vystoupení, chybět nebude ani koutek pro děti,“ uvedl za organizátory Štefan Oršoš. 

Zrychlené video

Jednoznačně největší atrakcí akce bude ruské kolo. To měří 20 metrů a svézt se na něm zájemci mohou za 30 Kč. „Je z něj krásný výhled na druhý břeh, na Vyšehrad, ale i na Pražský hrad,“ řekl pro Blesk.cz Oršoš. Kolo přivezli pořadatelé 1. ročníku River Food Festivalu od Ostravy, složené ho měli za necelé tři hodiny.

Vy máte jedinečnou možnost na zrychlených záběrech vidět, kolik práce jim stavba dala:

Video
délka: 00:55

Ruské kolo bude o víkendu hlavní atrakcí smíchovské náplavky. David Malík

Ruské kolo natrvalo?

O tom, že na smíchovské náplavce vyroste ruské kolo, se mluví už dlouho. Radnice Prahy 5 chce na Hořejším nábřeží postavit 60 metrů vysokého „krasavce“ natrvalo. Jejich plán ale zhatili památkáři, kteří řekli jasné „ne“ stavbě atrakce a bez jejich souhlasu má pátá městská část smůlu.

Fotogalerie
17 fotografií