Na začátku se všichni myslivci, kteří se účastnili honu, museli zaregistrovat a předložit lovecký a zbrojní průkaz. Okolo půl deváté se shromáždili před hájovnou, kde k nim promluvil předseda Mysliveckého spolku Horní Počernice Jan Moravec, který několikrát upozornil na dodržování bezpečnosti během lovu, protože akce probíhala v blízkosti lidských obydlí. Zahájení se neobešlo bez slavnostní fanfáry.

Video
délka: 00:19
1080p 720p 480p 360p 240p

V Praze myslivci pořádali hon na divočáky. 

„Hon bude vypadat následovně, nejdříve obstoupíme leč, kterou takzvaně protlačíme, v případě, že se tam objeví černá zvěř, tak se ji budeme snažit ulovit,“ popsal pro Blesk.cz, jak lov bude vypadat, myslivec Jiří Mezenský.
Video
délka: 00:10
1080p 720p 480p 360p 240p

V Praze myslivci pořádali hon na divočáky. 

Měli jsme trochu nepříjemný případ, že jeden divočák vběhl do zahrady a škrábl do nohy pána, který ho tam chtěl ukáznit. Pána pak odvezli do nemocnice na šití,“ řekl myslivec ČTK. Zranění popsala na Twitteru i pražská záchranná služba: „Divočák v chatové oblasti v Dolních Počernicích kousl muže do nohy! Záchranáři muže ošetřili a převezli na chirurgii.

Během dopoledne tak proběhlo čtyři až pět lečí, kdy myslivci prostorově vymezili část honitby, v níž proběhla jedna část honu. Nakonec v katastru Horních Počernic střelili dva divočáky.

Fotogalerie
20 fotografií