Pejskařku prasata napadla ve středu večer. „Byla jsem asi sto metrů od domu. Najednou jsem slyšela šustění. Psi byli na druhé straně. Divočák si jich vůbec nevšímal. Běžel zepředu proti mně, přímo na mé břicho. Ze strany se pak přihnal druhý kanec,“ líčí hrůzné okamžiky Zuzana.

Jako na pumu

Bylo jí jasné, že neuteče. A tak se rozběhla proti jednomu z divočáků. „Rukama jsem mávala nad hlavou a strašně jsem řvala. Viděla jsem v televizi, že takhle zaháněli pumu, tak mě napadlo, že to snad zabere,“ vzpomíná Zuzana. Jedno prase uteklo, ale druhé bylo asi metr a půl od ní. To už na obranu své paničky přiběhly obě boxerky a daly se do něj.

Feny pomohly

„Zachránily mě. Jedna se mu zakousla do zadku, druhá do boku, ale třetí, která byla před ním, nabodl a vyhodil do vzduchu. Letěla dva metry. Znovu jsem křičela a běžela jsem na něj s klackem. Najednou utekl,“ vypráví Zuzana. Co všechno se mohlo stát, jí došlo, až když stres opadl. „Bylo to obrovské zvíře. Měřím 160 centimetrů a jeho hřbet jsem měla až pod prsa,“ dodává. Fenka skončila na operačním stole a veterinář jí do rány zavedl dren a zašil ji osmi stehy.