MHD zdarma plánoval magistrát zavést kvůli špatnému ovzduší už před dvěma týdny. Než ale stihla rada rozhodnout, smog se rozpustil. Náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) tehdy uvedl, že pokud se ovzduší opět zhorší, rada se tím bude zabývat a cestování veřejnou dopravou zdarma zavede.

Jenže teď se tak nestane. „Podle informací z Českého hydrometeorologického ústavu by se smogová situace měla lepšit, což se děje už nyní. Jsme připraveni MHD zdarma zavést, ale nebudeme to dělat úplně při každém smogu, co se v Praze objeví,“ řekl Blesk.cz mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Magistrát spoléhá na předpověď, že hůř dýchat se nám bude jen do soboty. „Sledujeme čísla, a jestliže by se situace zhoršovala, svoláme mimořádné jednání rady, která je schopná za pár hodin odsouhlasit bezplatné využívání dopravy,“ dodal.

Magistrát zároveň vyzval řidiče, aby nejezdili autem. Lidé, kteří do Prahy dojíždějí za prací, by podle něj měli vůz nechat na nejbližším možném místě a zbytek své cesty absolvovat městskou hromadnou dopravou.

Podívejte se na fotky smogu z ledna:

Fotogalerie
5 fotografií