Ve středu 1. února v dopoledních hodinách došlo v Praze na Jižní spojce k vážné dopravní nehodě tří kamionů. „Oznámení jsme přijali v 10:30. Nehoda se stala ve směru od D10 do města na úrovni nákupního domu Ikea a OC Černý Most. Komunikaci jsme kompletně uzavřeli, na místě přistál vrtulník záchranné služby. Doprava je odkláněna od D10 směrem na hradeckou dálnici nebo k nákupní zóně,“ prozradil redakci Blesk.cz mluvčí policie Tomáš Hulan.

Přistání vrtulníku na dopravním tahu potvrdili také pražští zdravotníci. „Jde o dopravní nehodu tří kamionů, které do sebe narazily zezadu. Řidič prvního kamionu není zraněný, druhý řidič z prostředního kamionu je již v péči záchranářů. Řidiče třetího kamionu museli vyprostit hasiči, pro něj na místo vyrazil vrtulník,“ upřesnil mluvčí záchranářů z Prahy Dominik Horn.

Hasiči museli podle jejich mluvčí Pavlíny Adamcové přikročit k vyprošťování jedné osoby při vědomí, která s nimi sice komunikovala, ale měla zaklíněné nohy. Na Černém Mostě musejí řidiči počítat s komplikacemi.

Podívejte se na místo nehody:

Video
délka: 02:23.16

Na Jižní spojce v Praze se vybouraly tři kamiony. Aktu.cz

Fotogalerie
18 fotografií