Na výstavišti v pražských Letňanech v pátek vzplanuly čtyři stánky s občerstvením. Požár vznikl při výměně propanbutanové lahve, několik dalších následně explodovalo. Hasiči zhruba po 40 minutách požár dostali pod kontrolu. Dva lidé ze stánku byli lehce popáleni, zhruba 200 lidí z blízké haly bylo preventivně evakuováno.

Video
délka: 00:49

V Letňanech vybuchla u stánku s občerstvením propanbutanová lahev. Na místě jsou tři zranění. aktu.cz

„V 11:20 jsme dostali oznámení o výbuchu ve venkovním stánku s občerstvením. Lahev způsobila požár, při kterém byli tři lidé zranění. Dva z nich jsou ožehlé osoby a jedna se nadýchala zplodin. V tuto chvíli zasahujeme na místě,“ řekl pro Blesk.cz mluvčí policie Jan Daněk. 

„Na místě stále zasahujeme, je zde i inspektor na monitorování situace. Záchranáři ošetřují dva zraněné u stánku s langoši, kteří jsou podle prvotních informací lehce popáleni,“ doplnil mluvčí záchranky Dominik Horn. 

„Z objektu byly vyneseny další tlakové lahve. Hasiči momentálně ze žebříku provádějí průzkum termokamerou mezi halami číslo 2 a 3,“ uvedla mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu, který signalizuje velký požár. Vyšší už je pouze zvláštní stupeň poplachu.

Fotogalerie
24 fotografií