Magistrátní majetková komise vybrala Taiko zhruba v polovině srpna. Další firma, která postoupila do druhého kola tendru, s názvem Farmářské trhy, nabídla totiž dvakrát po sobě roční nájemné korunu, od roku 2018 by pak bylo jeden milion korun. Právě kvůli vyšší roční částce dala komise přednost Taiku.

Firma bude muset na náměstí mimo jiné postavit vánoční strom a domluvit se s prodejci, kteří budou na náměstích ve stáncích prodávat své zboží. Například strom v minulosti firma hledala každý rok už od prázdnin. Trhy obvykle začínají na konci listopadu a trvají do ledna.

Sortiment, který se bude smět na trzích prodávat, je rozdělen do tří kategorií – povinný, doporučený a povolený. V první kategorii jsou například mikulášské metly, stromky nebo vánoční ozdoby a svícny. V druhé skupině jsou vína, řemeslné výrobky, pochutiny nebo knihy. Skupinu povoleného sortimentu tvoří umělé květiny, keramika, šperky z přírodních materiálů či hračky.

Dříve platilo Taiko méně

Smlouva s Taiko trvala od roku 2004. Podle minulého vedení města byla nevýhodná, proto ji před dvěma lety vypovědělo. Taiko ročně platilo 2,66 milionu korun.

O firmě se v médiích mluví ve spojení s podnikatelem Romanem Janouškem. V dozorčí radě firmy seděla od roku 2004 do roku 2009 jeho manželka Simona Steiningerová. Firma v minulosti opakovaně uvedla, že ani ona, ani Janoušek ve firmě nefigurují.

Fotogalerie
5 fotografií