Magistrát, který nemá ke zrušení Konvičkovy akce zákonné důvody, nabídl jiné prostory – na Letenské pláni. Iniciativa to podle Konvičkova mluvčího Miroslava Adamce odmítla. Plány nezmění a přístup magistrátu má za naschvál.

„Napsali jsme jim, že opravdu ne, že to přesouvat nebudeme. Ta akce bude a bude v těch místech, které byly původně ohlášeny,“ řekl Adamec.

Je to naschvál od toho magistrátu. Tohle je prostě skutečně za hranou všeho,“ poznamenal. Iniciativa podle něj bude zvažovat další kroky včetně případného oznámení o zneužití pravomoci veřejného činitele.

Odbor živnostenský a občanskosprávní pražského magistrátu, který má posuzování oznámených shromáždění na starosti, podle mluvčího Víta Hofmana v pátek obdržel informaci o havárii kanalizace na křižovatce Romaina Rollanda a Na Zátorce a propadu v ulici Na Zátorce, kvůli němuž byla uzavřena křižovatka s Korunovační.

Havárie souvisí se stavebními pracemi, které na Korunovační probíhají od začátku července. „Provádíme havarijní opravy vstupní šachty do kanalizace, ve které je vypadané zdivo. Práce by měly skončit začátkem příštího týdne,“ sdělil mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.

Konvičkovci se sejdou případně v jiné ulici

Havárie kanalizace podle Adamce není svým rozsahem velká, proto iniciativa má tento důvod za zástupný. „Shromáždění by se mohlo nakonec uskutečnit v přilehlé ulici. Uvidíme na místě, ale zatím původní plány trvají,“ dodal.

Shromáždění připadá na výročí teroristických útoků 11. září 2001 v USA. Srpnová akce Iniciativy Martina Konvičky na Staroměstském náměstí s ozbrojenými muži střílejícími do vzduchu vyvolala mezi přihlížejícími paniku.

Fotogalerie
14 fotografií