Akci uspořádal Byzantský katolický patriarchát, který podle svých webových stránek nemá pod sebou žádného biskupa ani žádnou církev. V současné církvi prý koná prorockou službu a brání pravověrné učení před nebezpečnými herezemi a „synkretismem s duchem pohanství“. Rovněž označuje papeže Františka za pseudopapeže.

Dopis prezidentu Zemanovi

Pochod z Václavského náměstí na Letnou lidé zahájili modlitbou, patriarcha Eliáš v úvodu přečetl dopis s výzvou prezidentu Miloši Zemanovi, aby se zasadil o přijetí ústavního zákona proti propagaci satanismu.

Právě oslavu homosexuality patriarcha označil za okultismus a satanismus. Velmi se ho dotkl transparent s nápisem »Ježíš byl gay«, který je podle něj rouháním.

Otřel se i o muslimy. „Společnost ohrožuje kult zla a duch antikrista, který je spojen s islámským náboženstvím,“ apeloval na lidi při proslovu.

Vykuřování a svěcená voda

Trasa, kudy prošli účastníci pochodu Prague Pride, byla podle Eliáše duchovně infikována homosexualismem“, a proto je třeba ji očistit prostřednictvím exorcismu. Čtyři představitelé patriarchátu tak provedli především kolem sochy svatého Václava úkony, které by to měly zajistit a které spočívaly ve vykuřování a kropení svěcenou vodou.

Sektáři se snažili očistit Prahu od zla.
Sektáři se snažili očistit Prahu od zla.

Desítka účastníků se následně odebrala stejnou trasou jako průvod Prague Pride, aby tedy očistila dané místo od zla. Nesli přitom rovněž transparenty, ovšem s tím rozdílem, že jejich nápisy vyzývaly k opačné ideologii, například „Obnova rodiny – vzkříšení národa“.

Galerie křesťanského pochodu a Prague Pride:

Fotogalerie
20 fotografií