Vyzdobené vousaté sestry jezdí po Praze už přes dva roky. Avšak jen pár lidí v ulicích vědělo, o koho se jedná.

„O Prague Pride se hodně zajímám, takže Sestry věčné radosti pro mě novinkou vůbec nejsou. Přijde mi to jako skvělý způsob upozornění na tak důležitou věc, jako je prevence pohlavně přenosných chorob,“ chválila Veronika (28) českou iniciativu. Ta vychází ze Sester věčné radosti, které vytvořily hnutí už koncem 80. let v San Franciscu.

Bílá tvář mužů je stěžejním prvkem celého kostýmu. „Snažíme se upozornit, že nemocný není pouze drobný člověk, ale může jím být i muž statný jako hora,“ prozradil smysl líčení Jirka Draštík, který se snaží osvětu šířit.

Podívejte se na krátké video z jízdy tramvají:

Video
délka: 00:07
1080p 720p 480p 360p 240p

V tramvaji bylo veselo… Efo


Řada lidí neměla chuť nastoupit. „V první moment jsme se lekly, kdo nás to oslovuje. Potom zaznělo, že Lítačka není třeba, tak jsme neváhaly. Bylo vtipné pozorovat, jak všichni slyšeli zejména na jízdu zdarma. To je potom osvěta,“ rozesmála se Kateřina (23), která přistoupila společně s kamarádkou.

Řád Sester věčné radosti v současnosti spolupracuje s Domem světla, se kterým šíří osvětu. Potkat je můžete i v prosinci, kdy opět projedou pražskými ulicemi.

Podívejte se, jak Sestry věčné radosti šířily osvětu o prevenci HIV:
Fotogalerie
10 fotografií