HateFree spustilo kampaň v týdnu, kdy se koná festival Prague Pride. Ten upozorňuje na práva LGBT lidí (zkratka pro lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby – pozn. red.). A letošním motivem Pride je právě také láska.

„Ve virtuálním prostoru se často objevuje záplava negativních informací ve vztahu k soužití lidí stejného pohlaví. Cílem fotokampaně Prostě láska je ukázat prostřednictvím každodenních situací různorodých párů, že radosti a starosti, které v párech prožíváme, jsou vždy podobné. Bez ohledu na to, zda žijeme s mužem, ženou nebo příslušníkem jiné skupiny. Je to vždy prostě jen láska,“ popisuje koordinátor HateFree Culture Lukáš Houdek.

Vyfotografovat se nechala řada známých osobností – například zpěvák Pavel Vítek s partnerem a producentem Janisem Sidovským, herečka Bára Hrzánová s manželem Radkem Holubem, zpěvák Jan Bendig s přítelem Lukášem Rejmonem a dále například muslimka Kateřina Gamal Richterová nebo moderátor Aleš Cibulka.

U každé fotky je vždy citace. Například u Sidovského s Vítkem je to věta „Miluju, když mi pomáháš“. U Hrzánové s manželem „Miluju, když jsi tady“.

Výstavu vybraných fotografií můžete vidět od čtvrtka v Café Erra. Následně bude putovat po dalších místech v Česku.

Podívejte se na fotky kampaně Prostě láska:

Fotogalerie
21 fotografií