Nizozemec Tim van der Arend z Hekelingenu spěchal na Letiště Václava Havla kvůli zpátečnímu letu do své domoviny. Na portálu dpp.cz zjistil, že ho na něj ze stanice Divoká Šárka dopraví autobus 191.

To mu na místě poradil i jeho kamarád z Česka. Tim do autobusu naskočil s tím, že už má vyhráno. Brzy se ale ukázalo, že autobus, jehož konečnou stanicí je obvykle letiště, skončil svou jízdu u Obchodního centra Šestka. Tim si ale stále myslel, že přijede jiný spoj. Ovšem čas utíkal a dlouhou dobu nic dalšího nejelo.

„Byl jsem ve spěchu stejně jako většina lidí, kteří míří na letiště. Byl jsem si však jistý, že nasedám do správného autobusu, protože mi poradil místní Čech. Jenže to tak nebylo,“ popsal pro Blesk.cz Tim van der Arend.

Nizozemec si tak na poslední chvíli musel přivolat taxi, aby se dostal na palubu svého letu včas. Stihl ho jen taktak. 

Ekonomické řešení, říká ROPID

Spoje plánuje Regionální organizátor pražské integrované dopravy (ROPID). Ten se ale staví k problémům turistů úplně jinak.

„Pro cesty na letiště odbavujeme výhradně autobusy 119 ze zastávky Nádraží Veleslavín a linku 100 ze Zličína. Spoj 191 je pouze doplňkový a cestující jej tolik nevyužívají, na letiště jezdí většinou prázdný,“ řekl Blesk.cz mluvčí ROPID Filip Drápal.

Zahraniční turisté tak musí spoléhat na pomoc Pražanů, jelikož písmenka, která označují konečnou zastávku, svítí na tabuli pouze v češtině.

Obecně je tak lepší vydat se na letiště ze Zličína nebo Veleslavína, naopak spoléhat na linku 191, která začíná Na Knížecí, je spíše risk.