Lidé z Kliniky, kteří v červnu přesunuli program do ulic, se tak co nejdříve vrátí do sídla v Jeseniově ulici.
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který budovu vlastní, si u soudu stěžoval, že Klinika užívá budovu v rozporu s tím, k čemu je zkolaudována. S tímto argumentem ale neuspěl.
„Odvolací soud zevrubně odmítl argumentaci ÚZSVM jako nedůvodnou a zdůraznil, že ač úřad stále používá tvrzení stavebního odboru Prahy 3, že budova je užívána v rozporu s kolaudací, žádné kolaudační rozhodnutí doopravdy neexistuje,“ píší aktivisté z Kliniky na Facebooku.
Mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka Blesk.cz sdělil, že zatím nemá o rozhodnutí soudu žádné informace. „Pokud nějaké rozhodnutí obdržíme, detailně jej prostudujeme a až poté budeme moci činit další kroky. Stále platí, že činíme všechny kroky k tomu, abychom co nejdříve odstranili současný protiprávní stav,“ uvedl.
Smlouva skončila v březnu
Budovu v Jeseniově ulici obsadili aktivisté na konci roku 2014, později ÚZSVM fyzické osobě z řad aktivistů budovu na rok vypůjčil. Smlouva skončila začátkem března, od té doby je objekt využívaný nelegálně.
Během posledních několika týdnů někdo čtyřikrát nahlásil na Klinice bombu, policie budovu vždy evakuovala, ale žádné výbušné nařízení nikdy nenašla.
Proti Klinice aktivně vystupují někteří politici z Prahy 3. „Skutečnost, že existuje důvodné podezření, podle něhož se na Klinice pohybuje či pohybovala osoba, kterou lze bez pochyby označit za levicového extremistu a člověka podezřelého z levicového terorismu, vyžaduje bezodkladnou reakci řady orgánů veřejné správy. Tento stav ohrožuje bezpečnost občanů Prahy 3, ale i všech Pražanů a návštěvníků hlavního města,“ řekl Blesk.cz například místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS).