V sobotu 2. dubna se na Staroměstském náměstí konal 15. ročník mistrovství České republiky v otevírání ústřic. Každý soutěžící musel otevřít třicet dva ústřic. Porota hodnotila rychlost, čistotu a dodržování hygienických pravidel. Pokud ústřice obsahovaly skořápky, byla porušena struktura masa nebo soutěžící neotevřel všech třicet dva ústřic, následovala časová penalizace. 

Loňský vítěz Václav Frič titul neobhájil o tři vteřiny a novým mistrem republiky se stal Tomáš Hladík s rekordním časem čtyři minuty a třicet vteřin. Rekord bude zapsán do České knihy rekordů. 

„Čas jsem měl dobrý. Tři vteřiny, není to takový rozdíl. Minulý rok byl na druhém místě a letos se to otočilo a tak to je," uvedl pro Blesk.cz vicemistr republiky Frič. 

Tomáš Hladík si svým vítězstvím zajistil postup na mistrovství světa, které proběhne v irském Galway. Čeká ho i mistrovství Evropy, na které pojede společně s letošním vicemistrem repliky Václavem Fričem. Václav se loni na mistrovství světa umístil na hezkém čtrnáctém místě.

„Je to pro mě překvapení, protože Václava Friče jsem neporazil nikdy, až teď. Na mistrovství světa bych se chtěl probojovat do desítky," dodal pro Blesk.cz radující se mistr České republiky. 

Fotogalerie
27 fotografií