Pokud si majitel hrobu objedná dušičkovou výzdobu, zaplatí za položení chryzantém a chvojí 379 korun, v případě menšího urnového hrobu 252 korun. Instalace 30 centimetrů vysokého vánočního stromku vyjde na 60 korun, položení svícnu 140 korun. Za částku od 115 do 669 korun zaměstnanci hrob umyjí vysokotlakým čističem.

Pokud se majitel nemůže přijít na upravený hrob podívat osobně, může si objednat fotografii. Za 50 korun mu foto přijde e-mailem, za 150 korun poštou.

Městská příspěvková organizace nabízí i další sezonní služby. Lidé si mohou objednat třeba jarní výsadbu macešek nebo letní výsadbu begonií. Ceny se pohybují kolem 300 až 400 korun. Pravidelná zálivka vyjde na 575 korun.

V nabídce správy hřbitovů je i celoroční údržba, mytí, osev nebo osázení hrobů na Vyšehradě, na Olšanech, v Ďáblicích i na dalších místech v Praze. Taková služba vyjde v případě hrobového místa na 1328 korun, zhruba o 300 levněji v případě urnového hrobu.

Správa pražských hřbitovů pečuje o více než 200 tisíc hrobů v celé Praze. Organizuje mimo jiné projekt adopce významných hrobů nebo ukládání uren do takzvaného lesa vzpomínek.

Proč stojí na Václavském náměstí krmelec? Kde se teď v Praze šlape? A věděli jste, že v luxusní Pařížské ulici mají outlet? Podívejte se na zpravodajskou show Matěje Smlsala Selfie z Prahy:

Video
délka: 04:16.21

Kam zmizely holky z Perlovky? Víme, kde se v Praze šlape! A outlet v luxusní Pařížské Matěj Smlsal, Matěj Šrám. Náhledové foto: Karel Šanda / Empresa Media / Profimedia