Tradiční jízda, které se každoročně účastní tisíce lidí, má propagovat cyklistiku jako běžný dopravní prostředek ve městě. 

Cyklojízda odstartovala okolo 19:00 na náměstí Jiřího z Poděbrad. Akci zahájilo hromadné zvonění cyklistických zvonků. Novinkou letošní jízdy byl nejen průjezd šestikilometrovým tunelem, jehož otevření se opakovaně odkládá, ale i ozvučení zhruba stovky jezdců. Z přenosných reproduktorů tak po celou dobu jízdy zněla hudba.

Právě v Blance se dva cyklisté zranili při nehodě, mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová ČTK řekla, že šlo o lehčí zranění. Řidiči aut byli nervózní a vyskytly se potyčky mezi motoristy a cyklisty, ale spíše verbální,“ řekla policejní mluvčí Martínková. V dopravě podle ní nebyly mimořádné komplikace. Jednalo se jen o problémy, které jsou při podobných větších akcích běžné,“ doplnila.

Cíl trasy byl v Holešovické tržnici, kde účastníky čekal hudební program. Organizátoři letos navíc sbírali podpisy pod petici, v níž žádají návazná opatření, která by po otevření tunelu Blanka ulevila povrchové dopravě.

Tunelový komplex, který měl řidičům sloužit už před čtyřmi lety, vyšel zatím na 37 miliard korun. Od té doby se práce prodražily minimálně o šest miliard korun. Termín otevření se několikrát posunul a v současné době není stanoven. Dubnový termín byl odložen kvůli závadám na kabelech.

Jarní cyklojízda se dnes konala také v Brně, kde se jí zúčastnilo asi 1500 lidí. Na bicyklech spolu projeli z Moravského náměstí na Slovanské náměstí a jízdu ukončili na fotbalovém stadionu za Lužánkami.

Fotogalerie
11 fotografií