Co stálo za neuvěřitelným činem neznámého útočníka, si můžeme jen domýšlet. Ve čtvrtek ráno, když mnoho lidí jezdí do práce, nastoupil muž v červené bundě do soupravy metra ve stanici Palmovka. Během jízdy ale vytáhl nůž a podřezal krk jednomu spolucestujícímu.

Ve stanici Invalidovna rychle vystoupil a utekl. „Cestující zmáčkli bezpečnostní tlačítko, vlak ale zastavil až ve stanici Křižíkova,“ řekla Blesk.cz mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

Video
délka: 00:10.64

Útočník v červené bundě na eskalátorech. Policie ČR

Tam ho ostatní cestující vynesli z vagonu a začali mu dávat první pomoc. Přes celý peron přiběhl i strojvedoucí s lékárničkou. Zanedlouho si pro zraněného přijela záchranná služba. 

Kriminalisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví, za což hrozí útočníkovi v případě dopadení a odsouzení až desetiletý pobyt ve vězení.

Podle svědků měl být útočník ve věku mezi 30 až 40 lety, štíhlé postavy. Má světlou pleť a krátké hnědé vlasy. Oblečený byl do světle modrých džínů a červené zimní bundy,“ uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová. Proč šílenec muže pořezal, zatím policisté nevědí.

Pokud jste byli svědky incidentu nebo poznáváte muže na videu, kontaktujte linku 158.