Restaurace Alcron šéfkuchaře Romana Pauluse a La Degustation Bohême Bourgeoise, jejíž kuchyni řídí Oldřich Sahajdák, poprvé získaly michelinskou hvězdu v roce 2012. Od té doby prestižní ocenění každý rok obhájily.

Do michelinského průvodce, kterým se inspirují cestovatelé z celého světa, navíc přibyly další čtyři restaurace v hlavním městě – Grand Cru, Maso a Kobliha, Zdenek Oyster's Bar a Atelier.

Ocenění Bib Gourmand, které se uděluje podnikům s kvalitním jídlem za rozumnou cenu, potvrdily restaurace Divinis, Aureole, Sasazu, Aromi a Sansho. „Nového Biba získala Praha díky restauraci Na Kopci,“ informoval Daniel Cahel z českého zastoupení společnosti Michelin.

Již 34. edice průvodce Michelin Main Cities of Europe vychází v angličtině tento týden, bude dostupný i na tabletech a mobilních telefonech. Čtenáři v něm najdou informace o 1537 hotelech a 2380 restauracích. Patnáct z nich se může chlubit třemi hvězdami, 83 bylo oceněno dvěma hvězdami a 373 jednou hvězdou Michelin. „V průvodci naleznete údaje ze 46 měst ve 20 zemích. Nově jsou do výběru přidány Aarhus v Dánsku a Malmö ve Švédsku,“ dodal Cahel.

Ocenění Bib Gourmand má letos celkem 292 restaurací v Evropě, v němž se podle michelinských měřítek snoubí znamenitá chuť jídla s rozumnou útratou.

Fotogalerie
2 fotografie