Podle Českého rozhlasu bylo tělo nalezeno náhodou při technické kontrole pokojů 5. ledna.

„Když člověk odchází, tak se na vrátnici dávají klíče. Mě to udivuje, že čtrnáct dní, to je strašně dlouho,“ řekl jeden z bývalých obyvatel domu. Klienti se navíc mají vždy hlásit na vrátnici a měli by na ně dohlížet i sociální pracovníci.

„Lékařka konstatovala, že smrt nastala před Vánocemi a bez cizího zavinění. Její tvrzení pak potvrdila i provedená pitva. Policisté případ náhlého úmrtí 20. ledna odložili,“ uvedla pro Blesk.cz mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Tomáš Ján, ředitel správy sociálních služeb při pražském magistrátu, pod který zařízení spadá, v tom ale žádné pochybení neshledává. „Nevidím v tom žádný problém. Samozřejmě je to pro všechny nepříjemné, ale bohužel je to takhle,“ řekl.

Nápravná opatření ale nakonec přišla. "V návaznosti na tuto mimořádnou událost byla neprodleně přijata konkrétní opatření. Bylo rozhodnuto o dočasném zrušení jednolůžkových pokojů (nejmenší kapacita ubytovací jednotky tak budou 2 osoby). Dále budou prováděny častější kontroly ubytovacích jednotek zaměstnanci azylového domu. A současně byla okamžitě přijata personální opatření na úrovni vedení konkrétního azylového domu i pracovníků přímé péče," napsala Blesk.cz mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Fotogalerie
3 fotografie