Potvrdila to mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. Na informaci dnes upozornil server lidovky.cz, podle kterého si detektivové vyžádali dokumenty. Mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej i mluvčí Pražských služeb Radim Mana odmítli na dotaz ČTK případ komentovat.

Policie se už dřív o firmu zajímala kvůli miliardovým tendrům na svoz odpadu a také kvůli snaze Prahy o její akvizici. „Případ dozorujeme, ale v této fázi řízení jej nebudeme dále komentovat,“ uvedla Zenklová. Podle zdrojů z vedení města by policie mohla pro některé podklady dorazit i na pražský magistrát.

Už na začátku roku si Detektivové Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) vyžádali materiály týkající se dřívějších rozhodnutí rady spojených s Pražskými službami, které Praha většinově vlastní. V těchto týdnech navíc vrcholí obchod za zhruba miliardu korun, v rámci kterého má Praha firmu zcela ovládnout.

Akvizici posvětilo zastupitelstvo i orgány firmy. Jeden z menšinových akcionářů ale proti rozhodnutí podal žaloby. Na soud se údajně obrátili i ostatní malí akcionáři, podle kterých akvizice znehodnotí jejich akcie.