Pondělí 5. června 2023
Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert
Oblačno, déšť 21°C

Prahu zaplaví masopustní veselí. Kam se o víkendu vydat na průvod a dát si něco dobrého k snědku?

/
 • Žižkovský masopust
  17. února 2023 ● 16:59

  Tento víkend bude už tradičně patřit masopustnímu veselí.  V Praze se k oslavám připojí řada městských částí, kam o víkendu zajít? Masopust jako takový je spojený s křesťanskou tradicí a slaví se tradičně během tří dnů předcházejících Popeleční středě, kterou začíná 40 dní půstu. V Česku oslavy probíhají nejčastěji v podobě průvodů masek.

 • 1.

  Žižkovský masopust

  Žižkovský masopust
  Autor: Praha 3

  28. ročník Žižkovského masopustu se uskuteční v sobotu 18. února a program bude probíhat hned na několika místech Prahy 3, hlavní scéna je na náměstí Jiřího z Poděbrad. Masopustnímu veselí se přizpůsobí i sortiment zdejších trhů, které budou nabízet řadu masopustních dobrot. Chybět nebude ani hudba a zábava pro děti. Začíná se už dopoledne například vybarvováním masek v Infocentru Prahy 3.

 • 2.

  Letenský masopust

  Masopustní průvod oživil ulice Prahy 7
  Autor: Eva Fornálová

  Specifikem průvodu je „obchůzka“ maškar po kulturních institucích. Maškary budou mít volný vstup do expozic Národního technického muzea, Národního zemědělského muzea, vodárny, Muzea kávy a Galerie Scarabeus s expozicí loutek. Začíná se v sobotu o půl jedné před Národním technickým muzeem. Připravena je i muzika, divadelní představení, taneční vystoupení, ale především tradiční masopustní masky.

 • 3.

  Malostranský a hradčanský masopust

  Malostranské masopustní veselí přilákalo několik stovek lidí. Mezi nadšenci v maskách byli nejen Pražané, ale také cizinci.
  Autor: Eva Fornálová

  Tradiční masopustní průvod masek v kulisách Malé Strany a Hradčan. Průvodu s živou hudbou a maskami se každoročně účastní stovky lidí. Vychází z Loretánského náměstí a jde se přes Malou Stranu na Kampu, kde vyvrcholí veselicí. Sraz do průvodu před hostincem U Černého vola do 13 hodiny.

 • 4.

  Karlínský masopust

  Masopust v Karlíně
  Autor: MČ Praha 8

  20. ročník masopustu se odehraje v sobotu. Začíná se ve 13 hodin v Kaizlových sadech, odkud se vydá masopustní průvod na Karlínské náměstí, kde bude od 14 hodin následovat další program. Těšit se můžete na kapelu Děda Mládek Illegal Band, Pohřební kapela, Uraggan Andrew a děti si užijí divadelní představení, spousty soutěží a karneval. Na Karlínském náměstí pak nebudou chybět stánky s se zabijačkovými dobrotami, sladkými i slanými koláči a dobrým pitím.

 • 5.

  Jihoměstský masopust

  V Jižním Městě se bude konat opět tradiční masopust
  Autor: KC Zahrada
  Oblíbený průvod masek s kapelou vychází ve 14 hodin od metra Opatov směrem do Centrálního parku. Jihoměstský masopust se stal největší událostí svého druhu v jižní části Prahy. Průvodu maškar se každoročně účastní několik stovek lidí. Na průvod masek pak bude navazovat program v KC Matky Terezy.

 • 6.

  Masopust na Klamovce

  Střížkovský masopust aneb Střížkonoš a lyžníci
  Autor: Eva Fornálová
   Spolek za veselejší Střížkov zve na 20. tradiční staročeský střížkovský masopust, který se odehraje v parku v parku Václavka v Praze 9 na Střížkově. Součástí akce bude doprovodný program - dobové atrakce, hudba a tanec. 

 • 7.

  Masopustní průvod v Horních Počernicích

  Počernický masopust
  Autor: Eva Fornálová

  Masopustní průvod tradičních i netradičních masek vyráží  v sobotu ve 14 hodin od Divadla Horní Počernice. Součástí programu jsou pravé české zabijačkové hody, volba nejlepší masky, muzika, tanec a koníci jako doprovod průvodu.

 • 8.

  Masopust na patnáctce

  Masopust v Hostivaři
  Autor: Michaela Lišková

  Masopustní průvod vyjde v sobotu  ve 14.30 z Toulcova dvora, projde starou Hostivaří, přes Trhanovské náměstí a pod hospůdkou Karolína v ulici U Potoka na vás čeká občerstvení, hudba k tanci a poslechu a další doprovodný program.

 • 9.

  Masopust na Hanspaulce

  Masopust na Hanspaulce
  Autor: KC Zahrada

  Hanspaulské masopustní veselí proběhne v neděli 19. února od 14-17 hodin. Sraz masek je na náměstíčku na Pernikářce. Kromě průvodu masek, organizátoři naplánovali i divadélka pro nejmenší nebo hudební vystoupení. „Přijďte i s hudebními nástroji! Obzvláště zvučné hlasy, zvonečky, tamburíny, housle určitě nenechávejte doma!“ vyzývají organizátoři.

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

piju_Svijany: Tož máš pravdu.My pražáci furt něco žereme, enem se o tím nepíše...

(18. 02. 2023 12:25)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
Video se připravuje ...
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy