Na F.O.O.D piknik měl příležitost užít si nebe na zemi úplně každý – masožravci, vegetariáni, vegani, lidé s potravinovými alergiemi i třeba milovníci ovocných džusů, vína a piva. Kdo by odolal šťavnatému masu, parádním zeleninovým pokrmům, luxusním dezertům či »jen« těm nejkřupavějším hranolkům.

Již tradičně si návštěvníci mohli koupit piknikový koš nabitý lahůdkami i zcela novými delikatesami, které obchodníci teprve začínají nabízet. K dispozici jich bylo 900 a šly na dračku.

Na své si přišli nejen ti velcí. F.O.O.D. piknik byl zážitkem i pro malé kuchtíky. V Lidl zóně se mohli »zapsat« do kuchařské školičky či se zúčastnit kurzu pečení minipizz. A když se dobře jí, je třeba také sportovat, v pohybových soutěžích se tak mohli utkat o dětské kuchařky s výbornými recepty.

Příležitost zhřešit

Moc se nám tu libí, jezdíme sem pravidelně každý rok. Rádi si jednou za čas pochutnáme i na tučnějších jídlech. Jezdíme sem za jedinečnými burgery, pizzou, langoši a podobnými jídly. A já nepohrdnu ani dobrým vínem,“ užívala si s rodinou gurmánské hody Katarina Fuseková (35), která pochází ze Slovenka.

Hledáme inspiraci

„Už jsme to potřetí. Letos jsme s sebou vzali i našeho pejska. Chodíme po stáncích a ochutnáváme. Také nás zajímá kuchařský program, mistři kuchaři nás inspirují k vaření doma,“ popisovali manželé Marie (69) a Karel (66) a Procházkovi z Kladna.

Hvězdy na place

Celý den probíhal na hlavním pódiu bohatý kulinární program, kterým provázel herec a gurmán Lukáš Hejlík (42). Svou show předvedli například kuchaři jako Roman Paulus, Martin Zavoďan či cukrář Josef Maršálek.

Fotogalerie
94 fotografií