Když slyším jeho skvělou hru, mám chuť po příchodu domů rozšlapat svoji kytaru a nechat hraní,“ komentoval jeden z posluchačů umění hudebníka, kterého časopis Rolling Stone zařadil mezi stovku nejlepších kytaristů všech dob.

Půl na půl

Depp, který se vedle herectví hudbě věnuje dlouho, na jeviště dorazil přibližně po 50 minutách Beckova hraní a jeho příchod vzbudil velký ohlas zejména u dámské části publika. Mnohé z přítomných žen a dívek si známého herce natáčelo na mobil a některé jeho největší příznivkyně se snažily z míst k sezení proniknout pod pódium.

Depp, který vedle zpěvu střídal akustickou a elektrickou kytaru, s Beckem mimo jiné zahrál píseň Isolation, kterou spolu nahráli před dvěma lety. Beck stejně jako při svém předchozím koncertu v roce 2014 na terase Jízdárny Pražského hradu v závěru vystoupení zařadil skladbu A Day in the Life z repertoáru Beatles. Ze své doprovodné skupiny nechával slavný hudebník největší prostor baskytaristce Rhondě Smithové.

Ukázal se i Pavlíček

V roli předkapely se představil kytarista Michal Pavlíček známý mimo jiné ze skupin Pražský výběr, Stromboli a BSP, který se prosadil i jako sólový muzikant. Vystoupení zakončil svým velkým hitem Země vzdálená, ve kterém zpěv Kamila Střihavky nahradily tři sboristky.

Vyprodáno

Pro velký zájem o vstupenky koncert legendárního kytaristy Becka se speciálním hostem Deppem přesunuli pořadatelé z Fora Karlín do koncertní haly O2 universum. Hala je součástí O2 areny, která má za sebou díky koncertům a zápasům hokejové extraligy nejúspěšnější čtvrtletí, co se návštěvnosti diváků týče.

Od dubna do konce června do O2 areny dorazilo na koncerty téměř 360 000 diváků, přičemž v uplynulých letech ještě v předcovidovém období bývala návštěvnost v druhém čtvrtletí o více než třetinu nižší. Ze zahraničních hvězd se diváci dočkali například Hanse Zimmera, One Republic, Andrea Bocelliho, Erica Claptona, Enriquea Iglesiase nebo Scorpions. Zaplněné hlediště bylo i na domácí akce, jakými byly show Leoše Mareše, dvojkoncerty kapely Kryštof, koncert Michala Davida nebo Pocta Karlu Gottovi.

Video
Video se připravuje ...

Blesk Podcast: Depp a Heard jako show roku. Oběťmi se stali oba Jiří Marek, Lukáš Červený

Fotogalerie
30 fotografií