Od 4. do 10. července si můžete jít do Studia ALTA na Karlíně společně s ostatními odpočinout, ale také se to lépe naučit. Tak by se dala shrnout hlavní myšlenka tohoto týdenního festivalu. Hlavním cílem organizátorů je nejen zprostředkovat lidem možnost odpočinout si, ale také donutit lidi o samotném odpočívání více přemýšlet a naučit se s ním pracovat.

Dům odpočinku je k dispozici každý den od 15:00 do 21:00, přičemž každý den je prostor plný dek a polštářů zhruba půl dne vyhrazen samotnému odpočinku, bez doprovodného programu. Kolem 17. hodiny pak většinou začínají doprovodné aktivity podle harmonogramu. Ten je plný relaxačních a zajímavých aktivit, jako například dechová cvičení, meditace nebo jóga. Součástí programu jsou ale také různé kuriózní aktivity, jejichž cílem je umožnit návštěvníkům se nad odpočinkem zamyslet i z jiného úhlu pohledu.

Přijďte se mazlit!

Jednou z nich je takzvaná „cuddle terapie“, která by se do češtiny dala přeložit jako terapie mazlením. Zaměřuje se na nedostatek vlídných doteků v dnešní společnosti, ovšem bez veškerého sexuálního podtextu. Cílem je uvědomit si, co všechno je v našem těle, co je našemu tělu příjemné a jak mu dodat potřebný komfort, dotek, teplo a zážitek objetí.

„Nápad přišel po vypjatém podzimu a vlastně celé poslední dva roky se ukázaly jako velmi vyčerpávající, nápad vznikl tak nějak kolektivně tady ve Studiu ALTA, chceme, aby si lidi odpočinuli, proto jim nabízíme oázu lenošení a prostor, kde se společně budeme moci zamýšlet nad strategiemi, které odpočinek nevnímají pouze jako prostředek k ještě většímu výkonu“ vysvětluje pro Blesk.cz hlavní pořadatel akce Petr Dlouhý. On sám je také součástí programu, hned jako první uvede sérii odpočinkových aktivit kolektivním tarotovým čtením.
Fotogalerie
6 fotografií