Duo Oh Wonder debutovalo v roce 2015 eponymním albem, po jehož vydání se dvojice stala senzací ostrovních, evropských a poté i amerických klubů. Následující album Ultralife otevřelo Oh Wonder dveře k předskakování velkých popových hvězd. Třetí album pod názvem No One Else Can Wear Your Crown vydali Oh Wonder loni v únoru.

Do příprav nadcházejícího ročníku Metronome Prague jdou pořadatelé s mottem „Musíme to opravit“. Nový vizuál bojuje veselými barvami proti depresi. Součástí vizuálu je umělecký objekt, který pro festival propůjčil sochař a designér Michal Cimala.

Vstupenky z loňska platí

„Všem držitelům vstupenek s daty ročníků 2020 nebo 2021 garantujeme platnost těchto vstupenek na rok 2022. Mají-li třídenní, není co řešit. Platí opět na celou akci v roce 2022. V případě jednodenních si diváci budou znovu moc vybrat den, na který s jednodenní vstupenkou dorazí. Moc děkujeme všem, kteří trpělivě se vstupenkami čekají i těm, kteří pomohou s oživením akce skrz včasný nákup vstupenek na ročník 2022,“ sdělil jeden z producentů akce David Gaydečka.

Odkládání

Festival Metronome Prague se měl uskutečnit loni 17. až 19. června na pražském Výstavišti, pořadatelé ho po vypuknutí pandemie koronaviru přeložili na loňské 17. až 19. září. Kvůli přetrvávající nejistotě z toho, jak bude situace s pořádáním podobných akcí vypadat, ho poté opět přesunuli na letošní rok. Ani tento termín však nemohli dodržet.

„Ukázalo se, že ani letošní situace pořádání velkých hudebních akcí nepřeje. Své letošní ročníky už oficiálně zrušila řada velkých a významných světových akcí, další tento nepopulární krok čeká. Důvodů je hned několik, a překračují zeměpisné hranice. Není jisté, jak velké budou možné kapacity shromažďování v jednotlivých státech, nebo jaké přesně budou hygienické podmínky. Řada velkých hudebních hvězd, které měly letní festivaly svou přítomností letos obohatit, už zrušila svá letošní turné a vůbec omezila aktivity na nutné minimum,“ sdělil Gaydečka.

Kdo už přijel a měl přijet?

Největšími hvězdami plánovaného pátého ročníku festivalu Metronome Prague měli být americký rapper Macklemore, britská skupina Underworld a americký zpěvák, textař a multiinstrumentalista Beck. Návštěvnost festivalu podle pořadatelů vzrostla ze 7500 diváků v prvním ročníku na předloňských přibližně 20 000.

Za první čtyři roky, kdy se akce jmenovala Metronome Festival Prague, ji navštívily hvězdy, jako jsou Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Sting, Iggy Pop, Foals, Chemical Brothers, Kasabian, David Byrne, John Cale nebo Massive Attack.

Video
délka: 27:49.92

Blesk Podcast: Zástupci Colours, Rock For People, Metronome a Hradů CZ o létě 2021. Budou se festivaly konat? Jiří Marek

Fotogalerie
68 fotografií