„Opravdový filmový zážitek bude vždycky možný jen v kině. V současné době to ale považuji za dobrý nápad, jak oživit kulturu v naší městské části v situaci, kdy si na otevření běžných kin budeme bohužel muset ještě asi chvíli počkat,“ uvedl Hroza.

Pouze on-line

Promítání by se měla uskutečnit dvakrát týdně, a to vždy ve čtvrtek a v pátek. Výjimkou bude pouze situace, když se v A-parku budou konat jiné akce. Autokino bude fungovat bezkontaktně za přísných hygienických opatření a lístky bude možné koupit pouze on-line.

Projekt autokina se v Praze objevil již loni. Tradiční kina jsou kvůli pandemii covidu-19 zavřena. Radnici Prahy 4 provoz autokina nebude nic stát. Akce pouze podpořila nižším nájemným areálu a tím, že nad ním převzala záštitu.

Náhrada tradičních kin

Autokina začala při současné pandemii covidu-19 nahrazovala tradiční kinosály, které musely loni 10. března přerušit provoz. Klasická kina loni mohla zahájit omezený provoz 11. května, avšak od 12. října jsou opět uzavřena. Kromě Prahy se autokina objevila také v Sokolově, Liberci, Mladé Boleslavi nebo Příbrami.

Video
délka: 01:33.00

Ministr Blatný: Návrat dětí do škol po 12. dubnu bude záležet na vývoji čísla R abl

Fotogalerie
38 fotografií