S těžkým srdcem opouští Jiří Urban „svůj“ klub: „Já to respektuji jako rozhodnutí majitele, ale dvacet let života se člověku vryje pod kůži,“ řekl již dříve pro Blesk.cz. Kain podle něj fungoval jako klub pro mladé kapely, které zde mohly zdarma zkoušet i nahrávat. „Zakládali jsme si na přátelské atmosféře spíše komorních koncertů zhruba do sta lidí,“ uvedl Urban.

V Kainu se hrálo každý den kromě neděle a pondělí. Klub se nachází v suterénu domu v soukromém vlastnictví. Klub Kain bude nyní hledat nové prostory. „Pokud najdeme podobný prostor, bez hlukových problémů, v podobné velikosti a možnosti zřídit bar, tak rozjedeme Kain jinde. Ale lokalitou bychom se chtěli držet v širším centru města,“ uvedl Urban.

Koncertní rockový klub Kain sídlící nedaleko autobusového nádraží Florenc a vlakového hlavního nádraží zahájil svou činnost 1. června 2000. Má k dispozici přibližně sedm desítek míst k sezení u stolů a 150 míst k stání. Jeviště je snímáno kamerou a obraz přenášen na velké plátno tak, aby i při zaplnění klubu stojícími bylo možné sledovat dění na jevišti. Vedle zástupců domácí amatérské scény zde vystupovali i profesionální hudebníci, například Harlej, Vilda Čok, Petr Janda, Abraxas, Walda Gang, Oskar Petr, Merlin, DoDo, Debustrol nebo Törr. Mezi návštěvníky se zde objevili například americký baskytarista Billy Sheehan, Joakim Brodén z kapely Sabaton, Doro Pesch nebo zpěvák Blaze Baylie, který tady s Arakainem zkoušel na koncert v O2 areně.

Fotogalerie
23 fotografií