Zoologická zahrada věří, že se tak nebude opakovat situace z uplynulé soboty, kdy denní kapacity dosáhla už hodinu po poledni, a musela proto zavřít. V tento den zahrada ale otevřela pro veřejnost novou expozici Darwinův kráter.

Ředitel Miroslav Bobek i přes zvýšení denní kapacity zahrady doporučuje lidem, aby zejména o víkendech a při pěkném počasí sledovali web nebo facebooku zoo, kde najdou i informace o aktuálním počtu návštěvníků. „Nový denní limit je pro nás ale vysoko nad 14 000 návštěvníků a tolik jich přichází opravdu jen výjimečně,“ doplnil ředitel.

O navýšení limitu návštěvníků zoologických a botanických zahrad již od čtvrtka informoval v úterý večer na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Jeho urychlení, na kterém se dohodl s epidemiologickou skupinou, odůvodnil mimo jiné tím, aby zdravotníci, hasiči a policisté měli možnost navštívit pražskou zoo jako poděkování za práci v době koronavirové krize po celý červen za symbolickou korunu.

V případě, že se nezhorší epidemiologická situace, vláda plánuje od poloviny června zrušit limit pro zoologické a botanické zahrady úplně.

Od příštího pondělí se budou moci konat akce pro až 500 lidí, na koupalištích se nemusí nosit roušky a návštěvníci divadel, kin či koncertů už mohou obsadit všechny sedačky.

Fotogalerie
27 fotografií