Přinejmenším z důvodu nastalé situace kvůli koronaviru, k níž se dlouho vázalo nejedno omezení volného pohybu, tato soutěž může mnohé potěšit. Když už totiž preventivně zůstávat doma, proč ten čas nevyužít také trochu kreativně? Soutěž je určena jak dětem školního a předškolního věku, tak také pro mládež a dospělé, a dokonce i pro soutěžní týmy.

Tématem soutěže jsou „Jarní Letňanyčili krásy Prahy 18 vlastníma očima. „Kresby, malby, koláže, i kombinované výtvory jakoukoliv výtvarnou technikou jsou povoleny na formátu A5, A4 nebo A3. Malovat můžete své domovy, výjevy z vaše současného denního života, zajímavá zákoutí, přírodní krásy, budovy či památky, které jsou pro vás v Letňanech něčím významné,“ uvádí k tomu letňanská radnice.

Výtvory lze na radnici o jejích úředních hodinách doručovat do 7. května. Je k nim zapotřebí pochopitelně uvést jméno a příjmení, kategorii, věk, adresu, telefonní číslo a e-mailový kontakt. „Soutěžíme o zajímavé ceny!“ láká radnice. Vyhlášení vítězů proběhne v červnu skrze Letňanské listy, přičemž výtvarná díla budou vystavena jak na radnici, tak i v místní knihovně